« برگزاری محفل تکریم  بازماندگان سرهنگ پاسدار  جانباز شهید غلامعباس رضایی زنوز »

 

 

 

انجمن پیشکسوتان سپاس بیست و سومین محفل تکریم بازماندگان شهدای جامعه اطلاعاتی سپاه را به مناسبت بزرگداشت مقام شامخ شهید غلامعباس رضایی زنوز و تجلیل از خانواده ایشان در روز چهارشنبه بیست و نهم خرداد ماه 1398 با حضور خانواده معظم ایشان، جمعی از همرزمان شهید و مسئولین انجمن سپاس با اجرای برنامه‌های متنوع مانند پخش کلیپ، خاطره‌گویی فرزند شهید، همرزمان و تجلیل از خانواده معظم این شهید در سالن آمفی تئاتر انجمن سپاس برگزار کرد.

ابتدای مراسم سردار شیرازی دبیر انجمن سپاس پس از خیر مقدم و خوش­آمدگویی به مدعوین و خانواده معظم شهید در سخنانی بیان کرد : پس از گذشت یک دهه از فعالیت های انجمن پیشکسوتان سپاس این توفیق نصیبمان شده که در جلسات متعدد در خدمت خانواده های معظم شهدا ، بازماندگان و پیشکسوتان اطلاعات و امنیت در سپاه پاسداران هستیم. ایشان هدف عمده انجمن  را تکریم خانواده شهدا، اعتلا و حفظ نام و پاسداشت شهدا برشمرد و ضمن اشاره به فعالیت های ده ساله انجمن سپاس بیان کردند؛ شهید رضایی یکی از شهدای گمنام عرصه اطلاعات  و امنیت هستند که بعضا خانواده هایشان تا سال ها از فعالیت های این عزیزان بی اطلاع هستند. شهید رضایی مصداق شهدایی هستند که حقیقتاٌ جانشان را برای کار و فعالیتشان گذاشتند و به پیمانی که بستند متعهد ماندند و ایستادگی کردند ، بخصوص ایشان که مظلومانه شهید شدند .بحق نیروهای این چنینی شایسته هستند که بیشتر مورد توجه قرار بگیرند.

در ادامه دکتر فاضلی، فرمانده شهید رضایی زنوز ضمن تشکر از انجمن سپاس برای زنده نگه داشتن یاد و خاطره شهدا و تداعی خاطرات برای بازماندگان.بیان کردند. شهید رضایی  یکی از ارزشمندترین افرادی هستند که در طول خدمت همکار بنده بوده اند.ایشان ایده هایی را مطرح می کردند که با وجود محدودیت­های اجرایی محل کار تمامی آن ها را به نتیجه می رساندند. ایشان در عین جدیت بسیار با گذشت و با محبت بودند. شهید رضایی زنوز علی رغم بیماری بسیار سخت، حتی بعد از اولین عمل جراحی بلافاصله به محل کار بازگشتند. ایشان در انتخاب همکاران، همیشه بهترین ها را انتخاب می­کردند و نهالی که ایشان غرس کردند حالا درخت تنومندی شده است.  و برای ما افتخار بزرگی است که در کنار شهدای ارزشمند بودیم و ادامه دادن راه  شهدا بار مسئولیت سنگینی است بر دوش ما.

در پایان مراسم پس از بیان خاطرات فرزند بزرگوار شهید، از خانواده معظم  ومحترم شهید رضایی زنوز تجلیل به عمل آمد.

شهید غلامعباس رضایی زنوز در یکم بهمن ماه 1339 در شهرستان دورود متولد شد و در تاریخ سوم خرداد ماه 1386 در اثر عارضه شیمیایی به درجه شهادت نائل شد.