امروز
پنجشنبه - ۲۷ خرداد - ۱۴۰۰
مصادف با
7 - ذو القعدة - 1442
و
2021 - 17 - Jun
ساعت :

انفجار خط راه آهن خرمشهر 

در تاریخ 18 خرداد 1358، عده‌ای ناشناس قسمتی از خط آهن خرمشهر - اهواز را در 16 کیلومتری خرمشهر منفجر کردند. جریان‌ بلافاصله از سوی مأموران ژاندارمری به مقامات راه‌آهن این شهر اطلاع داده شد که چند لحظه بعد، مأموران فنی راه‌­آهن در محل حاضر شدند و پس از 5 ساعت تلاش بی‌‌‌‌وقفه، ریل­ های منهدم شده را تعویض کردند.

اطلاعات، ش 15875، ص 1

تحصن در شیراز

در تاریخ 18 خرداد 1358، گروه کثیری از اعضای خانواده شهدای شیراز در محل جدید دادگاه انقلاب اسلامی شیراز اجتماع کردند و به عنوان اعتراض به عدم محاکمه عاملان کشتار شهدای شیراز دست به تحصن زدند و خواهان تشکیل دادگاهی به ریاست حجت‌الاسلام خلخالی شدند.

کیهان، ش 11015، ص 9

انفجار در رشت

در تاریخ 18 خرداد 1358، دو موتور سوار اتومبیل معاون سیاسی و اداری استانداری گیلان را در منطقه گلسار رشت با بمب منفجر کردند در این حادثه خوشبختانه به کسی آسیبی نرسید.

کیهان، ش 11015، ص 12

درگیری در شیراز

در تاریخ 18 خرداد 1358، به دنبال انتشار خبر دستگیری خسرو قشقایی نماینده مردم اقلید در مجلس شورای ملی، عده‌ای از عشایر مسلح راه شیراز - فیروز آباد را به مدت 20 ساعت در سه نقطه «کله قندی»، «جوبکان» و « تنکاب» بستند و مسافران عبوری را مورد تفتیش قراردادند. در مقابله سپاه پاسداران فیروز آباد با این گروه یک پاسدار به شهادت رسید و چندین دیگر از پاسدار  نیز مجروح شدند.

کیهان، ش 11015، ص 12

حمله

یک مقام آگاه ژاندارمری مستقر در مرز گفت: وضع نوار مرزی در ایلام و مهران تشنج اما آرام است ولی در نوار مرزی قصر شیرین در سراسر نوار مرزی این منطقه گاه و بی‌گاه حمله توپخانه عراق شروع می شود که با آتش متقابل نیروهای مرزی ایران بلافاصله خاموش می‌گردد. وی افزود: در درگیری سه روز گذشته، آسیب فراوانی به تجهیزات و تاسیسات عراقی‌ها وارد آمد ولی به طور کلی جنگ مرزی ما با عراق در حد دفاع است نه حمله. اگر به ما دستور دهند که در برابر تجاوز نظامی ارتش بعث عراق عکس‌العمل تعرضی نشان بدهیم، شهرهای بزرگ عراق از تیررس توپخانه و آتش ما دور نخواهد بود.

کیهان، ش 11015، ص 2

حمله و کشف سلاح در کرمانشاه

غلامحسین بختیار سنجابی در جریان حملات به کرمانشاه در ارتباط بوده توسط گروه ضربت انقلاب اسلامی کرمانشاه دستگیر شد. از وی یک قبضه ژ _3 یک قبضه کلت 13 تیر، یک قبضه تفنگ قنداق تاشو مقادیری فشنگ برنو کشف شد.

کیهان، ش 11015، ص 1

درگیری در شاهین دژ

در شاهین دژ دیروز درگیری شدید بین افراد مسلح با سپاه پاسداران اتفاق افتاد و بر اثر تیراندازی مهاجمین با اسلحه های سبک و سنگین به محل سپاه پاسداران خرابی و خسارت بوجود آورده است و سپاه پاسداران نیز به آتش مهاجمین پاسخ داده است که مهاجمین ساعت 7 صبح از منطقه عقب نشسته‌اند.

کیهان، ش 11015، ص 1

کشف اسلحه در بهشهر

ماموران سپاه پاسداران بهشهر با همکاری ماموران شهرداری، 14 اسلحه کمری، یک تفنگ برنو و 2 تفنگ ژ3 از دو نفر کشف و ضبط کردند.

کیهان، ش 11015، ص 1

 کشف سلاح در کرمانشاه

روابط عمومی کمیته انقلاب اسلامی مرکز کارنامه فعالیت‌­های یک ماهه اردیبهشت ماه کمیته‌­های انقلاب اسلامی و ستادهای مبارزه با مواد مخدر استان باختران را به شرح زیر اعلام کرد: 9 کیلو و شصت گرم تریاک، سیصد گرم هروئین، 220 لیتر مشروب الکلی، 6 قبضه سلاح ژ-3، یک قبضه سلاح کمری شورشی، سه قبضه سلاح کمری لاما، یک قبضه تیربار کلاشینکف، یک قبضه سلاح 10 تیر روسی، دو قطار فشنگ برنو و بران 1885 تیر فشنگ، از انواع مختلف، یک دستگاه دوربین شکاری کشف و ضبط گردید.

اطلاعات، شماره 17029، ص 15

 دستگیری منافقین

دستگیری 28 نفر در رابطه با گروهک­‌های چپ و شاخه نظامی منافقین، خرید و فروش نارنجک، جاسوسی به نفع رژیم  عراق، دستگیر شده و تحویل مقامات ذیصلاح شدند.

اطلاعات، شماره 17029، ص 15