امروز
شنبه - ۱۸ اردیبهشت - ۱۴۰۰
مصادف با
26 - رمضان - 1442
و
2021 - 08 - May
ساعت :

برگزیده شدن کتب  "سراب آزادی"  و " مجاهدین در بوسنی تروریست یا رزمنده" در هجدهمین دوره کتاب دفاع مقدس

 

به گزارش روابط عمومی انجمن پیشکسوتان سپاس در مراسم اختتامیه هجدهمین دوره کتاب دفاع مقدس از بین 2961 کتاب برگزیده این دوره  کتاب "سراب آزادی" در گروه خاطرات و  کتاب " مجاهدین در بوسنی تروریست یا رزمنده" در گروه ترجمه از انتشارات انجمن پیشکسوتان سپاس  به عنوان کتب برگزیده انتخاب شد.

سراب آزادی مجموعه خاطرات مریم سنجابی یکی از اعضای گروهک منافقین است. وی از اولین ماه­های پیروزی انقلاب اسلامی، زمانی که تنها 12سال داشت، با تشویق­های برادرش با سازمان مجاهدین خلق آشنا می شود و خیلی زود به هواداری و بعد به عضویت این سازمان در می آید. چند سال بعد وی به همرا برادرش به ترکیه  رفته تا از آنجا وارد تشکیلات منافقین در عراق گردد. ورود سنجابی در سال 1365 به ترکیه آغاز زندگی وی در تشکیلات رجوی است که 25 سال او را از خانواده و حتی برادرش جدا می­کند. وی در طوا سالهای عضویت در تشکیلات منافقین در بخش های مختلفی از جمله نظامی و ... فعالیت کرده و حتی به عضویت شورای ملی مقاومت در شورای رهبری سازمان نیر در می آید. تنوع بخشهای فعالیت وی در سازمان رجوی به خصوص حضورش در بخش اداری و پرسنلی و پادگان اشرف باعث شد که او اطلاعات و آمار و ارقام دقیق و مستندی در تشکیلات منافقین داشته باشد تا امروز بعد از رهایی از این تشکیلات تصمیم به افشاگری و روشنگری علیه این فرقه تروریستی گرفته است و دانسته ها و مشاهداتش را به خدمت بگیرد. که خواندن این کتاب خالی از لطف نیست.

کتاب "مجاهدین در بوسنی تروریست  یا رزمنده"  کتابی است که به نقش جمهوری اسلامی ایران در جنگ بوسنی می پردازد چنانچه اگر بوسنی توانست خود را از فروپاشی نجات دهد نه خاطر حضور چند صد مجاهد بی نظم عرب در جبهه ها بود بلکه به خاطر اراده قوی مردم و رزمندگان مسلمان خود بود که با تمام توان جلوی متجاوزین ایستادگی کردند و البته پشتیبانی برخی کشورهای اسلامی و در راس آنها جمهوری اسلامی ایران در حفظ موجودیت مسلمانان بوسنی بسیار موثر واقع شد.

در مراسم اختتامیه هجدهمین دوره کتاب دفاع مقدس به سرکار خانم مریم سنجابی نویسنده کتاب سراب آزادی و آقای محمدباقر پی­پل­زاده ­مترجم کتاب مجاهدین در بوسنی تروریست یا رزمنده جوایزی اهدا شد.