وبلاگ

خانهاخبار سپاسبرگزاری محفل تکریم شهید مدافع حرم رضا کارگر بزری – ۱۶ مرداد ۱۳۹۸

برگزاری محفل تکریم شهید مدافع حرم رضا کارگر بزری – ۱۶ مرداد ۱۳۹۸

بیست و چهارمین محفل تکریم بازماندگان شهدای جامعه اطلاعاتی سپاه، با هدف تجلیل از مقام والای شهید مدافع حرم، رضا کارگر برزی همزمان با ایام شهادت وی، روز چهارشنبه شانزدهم مردادماه به همت انجمن پیشکسوتان سپاس برگزار شد.

در این مراسم خانواده معظم شهید، جمعی از دوستان، هم‌سنگران و مسئولین(اعضاء شورای) انجمن پیشکسوتان سپاس حضور داشتند، پخش کلیپی از فعالیت‌های شهید، عصر خاطره و تقدیر از پدر و مادر شهید بزرگوار بخشی از برنامه‌های محفل تکریم بازماندگان شهید کارگر برزی بود.

در ابتدای مراسم، پدر شهید با بیان خصوصیات و ویژگی‌های فرزندش خاطرنشان کرد: شهید در خانواده حکم یک معلم اخلاق را داشت، رضا با تقوا و با محبت بود و تنها خوبی‌­هایش یاد ماست.

مادر شهید کارگر برزی در ادامه افزود: شهید درباره مسائل شغلی‌اش امانت‌دار بود. هنگامی که برای مأموریت به سوریه می رفت ما مطلع نبودیم و وقتی به ایران می‌آمد، می‌گفت: در حرم حضرت زینب(س) دعاگویتان بودم.

در ادامه مراسم، یکی از همرزمان شهید ضمن تعریف خاطره آشنایی خود با وی تصریح کرد: یکی از ویژگی های شهید برزی تسلط به مسائل آموزشی بود. در برهه همکاری با ایشان او را سخت‌کوش و جدی دیدم به طوری که همیشه در حال تحقیق، پژوهش و مطالعه بود و به سایر دوستانمان در این زمینه‌ها کمک می کرد.

وی افزود: تخصص و مهارت شهید کارگر برزی در محل کار مثال زدنی است و همیشه در بحث ابتکارات و ابداعات نفر اول بود، خاطرم هست چند روز مانده به پایان مأموریت، وقتی متوجه شهادت شهید سید شفیع در حلب شد، به منطقه حلب رفت و در این سفر به شهادت رسید.

دیگر همرزم این شهید مدافع حرم، با بیان خاطره‌ای از روزهای جذب شهید برزی به سپاه افزود: من سال ۱۳۸۲ با مهندس رضا آشنا شدم، این لقبی بود که سردار حاج قاسم سلیمانی شهید کارگر برزی را با آن خطاب کرد. شهید کارگربرزی، اولین بار با لباس راهور ناجا و با قبض جریمه به محل کار آمد و این لباس خدمت مقدس سربازیش بود که در آن زمان در حال جذب در سپاه بود.

وی در پایان به تعهد و تخصص شهید کارگر برزی در کار اشاره و تأکید کرد: شهید رضا به معنای واقعی پاسدار بود، یعنی در همه اموری که مشغول بود به نحو احسن ورود پیدا می‌کرد. او غیر از اینکه در رشته خود مهندس و خبره بود، می‌خواست در تمام رشته ها جلودار باشد.

شهید رضا کارگر برزی، نخستین شهید مدافع حرم استان البرز است که در ۱۱ مردادماه ۱۳۹۲ در سن ۳۴ سالگی و پس از سه سال حضور فعال در جریان دفاع از حرم حضرت زینب(س)، در سوریه به شهادت رسید.