درباره ما

خانهدرباره ما

پس از پیروزی انقلاب اسلامی و تأسیس نظام مقدس جمهوری اسلامی، یکی از مهمترین چالش‌های اساسی آن، ایجاد امنیت  بود. تولید، تقویت و استقرار امنیت نیاز به سازمان اطلاعاتی قوی و کارآمدی دارد که در بدو پیروزی انقلاب اسلامی، نظام اسلامی فاقد آن بود.با تأسیس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و  ضرورت حراست، پاسداری و نگهبانی از انقلاب اسلامی؛ واحد اطلاعات سپاه راه اندازی گردید. زمانی این امر مهم محقق شد که نه تنها مردم بلکه مسئولین وقت نظام اسلامی نیز با توجه به جنایات و بی‌رحمی‌های ساواک به هیچ وجه نظر مساعدی نسبت به فعالیت‌های اطلاعاتی نشان نمی‌دادند که این امر زحمت و مصائب این پاسداران و سربازان گمنام  امام زمان(عج) را دو چندان می‌نمود.

انجمن پیشکوتان سپاس، نهادی غیر سیاسی، غیر دولتی و غیر انتفاعی است که بعضی از  اهداف آن عبارتند از:

تکریم و احترام جایگاه شهدا و خانواده آنان

تکریم و احترام پیشکسوتان جهاد و شهادت

دفاع از کرامت انسانی پیشکسوتان جهاد و شهادت

تلاش جهت حفظ و ارتقاء فرهنگ انقلابی ـ اسلامی و ایثارگری در خانواده پیشکسوتان جهاد و شهادت

و تلاش جهت ارتقاء سطح علمی، فرهنگی، هنری، اجتماعی و اقتصادی پیشکسوتان جهاد و شهادت و خانواده آنان در جامعه.

انجمن پیشکسوتان سپاس درسال ۱۳۸۶ راه‌اندازی شد ولی شروع فعالیت‌های اجرائی آن به سال ۱۳۸۸ بر می‌گردد که با برگزاری اولین نشست همدلی پیشکسوتان جهاد و شهادت آغاز گردید.

انجمن پیشکسوتان سپاس برای وصول به اهداف فوق از طریق سیاست گذاری، برنامه ریزی و انجام تحقیقات در ارتباط با شهدا،  بزرگداشت یاد و خاطره شهدا و تجلیل از خانواده آنان، ایجاد اخوت و همدلی بیش از پیش بین پیشکوتان جهاد و شهادت، چاپ کتاب و تولید مستند در ارتباط با شهدا، تولید آثار هنری(پادکست، کلیپ و …) در ارتباط با شهدا و برگزاری ‌آموزش‌های تخصصی و عمومی در راستای اهداف انجمن اقدام می‌نماید