وبلاگ

خانهاخبار سپاسدومین یادوارۀ نذیر هور در باغ موزه دفاع مقدس ـ ۶ شهریور ۱۳۹۳

دومین یادوارۀ نذیر هور در باغ موزه دفاع مقدس ـ ۶ شهریور ۱۳۹۳

دومین یادوارۀ نذیر هور در باغ موزه دفاع مقدس ـ ۶ شهریور ۱۳۹۳

انجمن پیشکسوتان سپاس برگزار کرد:

دومین یادوارۀ نذیر هور در آستانه سی‌امین سالگرد شهادت شهید بزرگوار، سید کاظم کاظمی، به منظور تجلیل و بزرگداشت مقام شامخ ایشان با حضور مقامات کشوری و لشگری، جامعۀ اطلاعاتی کشور، پیشکسوتان این عرصه وخانوادۀ معظم شهید برگزار شد.

این مراسم روز پنج شنبه مورخ ۱۳۹۳/۰۶/۰۶ در باغ موزه دفاع مقدس از ساعت ۱۸ الی ۲۰ با حضور بیش از ۴۵۰ نفر برگزار گردید. در این مراسم سردار وحیدی رئیس کمیسیون سیاسی و دفاعی و امنیتی مجمع تشخیص مصلحت نظام درباره نقش شهید بزرگوار در انقلاب و اهمیت برگزاری چنین مراسم هایی  سخنرانی کردند.

برنامه هایی که در این  مراسم برگزار شد: ارائه گزارش عملکرد انجمن پیشکسوتان سپاس توسط آقای حسن شیرازی زاده دبیر انجمن،  ذکر خاطراتی از سجایای اخلاقی و نحوه مدیریت ایشان توسط آقای رحمانی و دکتر هاشمی از همرزمان شهید، پخش کلیپی از شهید؛ تجلیل از خانواده معظم شهید و اجرای برنامه روایتگری بود.

در پایان مراسم؛ از کتاب جدید نذیر هور؛ تاریخ شفاهی زندگی ومبارزات این شهید بزرگوار ، با حضور مقامات کشوری و لشگری، سردار وحیدی رئیس کمیسیون سیاسی و دفاعی و امنیتی مجمع تشخیص مصلحت نظام و حسین شیخ الاسلام مشاور و معاون امور بین الملل ریاست محترم مجلس شورای اسلامی، دبیر انجمن و خانواده شهید رونمایی شد.

همچنین محمدحسن روزی طلب نویسنده کتاب شهید سید کاظم کاظمی پس از رونمایی کتاب گزارشی درباره نحوه تهیه و تدوین کتاب ارائه داد و در پایان از خانواده ، دوستان و همرزمان شهید تشکر کرد. لیلا مصلایی همسر شهید سید کاظم کاظمی در گفتگو با خبرنگار انجمن پیشکسوتان سپاس درباره نحوه برگزاری مراسم گفت: “این مراسم نسبت به سال های گذشته بهتر برگزار شد.”

او از تمامی برنامه‌ها به خصوص برنامه روایتگری (اجرای نمایشی ) ابراز خرسندی کرد و گفت: “برنامه ای که برگزار شد من را برد به حال و هوای آن سال‌ها و نمایشنامه درباره فعالیت‌های گروهک‌ها در اوائل انقلاب؛ قوی تنظیم شده بود.”

وی همچنین از صحبت همرزمان شهید درباره سجایای اخلاقی و فعالیت های شهید در مراسم ابراز خرسندی کرده و این را تدبیری از سوی انجمن دانست. او نام گذاری نذیرهور را شایسته شهید دانست و گفت: ” نذیر یعنی بشارت دهنده و یکی از آرزوهای شهید همیشه این بود که این گونه اسلام و انقلاب اسلامی را به همه جهانیان بشارت دهد.”

خانم مصلایی در پایان ضمن تشکر از انجمن پیشکسوتان سپاس برای برگزاری این یادواره خواستار برگزاری هرچه بیشتر چنین مراسم هایی برای شناخت جوانان امروز از جوان های دیروز با روحیه‌های بالا شد، و شهید را در یک جمله خلاصه کرد و گفت: ” شهید سیدکاظم کاظمی انسانی کامل و به مانند فرشته ای روی زمین بود.”  سارا کاظمی فرزند شهیدسیدکاظم کاظمی هم درباره تاثیر بسیار زیاد برنامه روایتگری بر روی حضار و مخصوصاً خودش گفت:” این برنامه برای من و خواهرم خیلی خوب و تاثیرگذار بود.”

او در ادمه گفت: “من هیچ وقت تصور نمی‌کردم پدرم چنین آدم بزرگی بوده باشد.

سارا کاظمی از دوستان شهید برای بیشتر شناساندن پدرش به جامعه و به خصوص خودش تشکر کرد و گفت: “صحبت‌های دوستان پدرم در مراسم خوب بود و کسی تا به امروز از پدرم از این ابعاد اخلاقی‌اش برایم نگفته بود.”

او در پایان از تمامی دست اندرکاران برگزاری این مراسم و مراسم‌های قبلی تشکر و قدردانی کرد.