وبلاگ

خانهاخبار سپاسرونمایی از سه عنوان کتاب «طاهر کردستان»، «مهمان پاسگاه زید» و «صبرانه» در سی‌امین نمایشگاه کتاب تهران – ۱۷ اردیبهشت ۱۳۹۶

رونمایی از سه عنوان کتاب «طاهر کردستان»، «مهمان پاسگاه زید» و «صبرانه» در سی‌امین نمایشگاه کتاب تهران – ۱۷ اردیبهشت ۱۳۹۶

همزمان با فرا رسیدن نیمه شعبان در محل سی امین نمایشگاه بین المللی کتاب برگزار گردید:

رونمایی از سه عنوان کتاب “طاهر کردستان” زندگی‌نامه داستانی شهید حسن طاهرنژاد و “مهمان پاسگاه زید” زندگی‌نامه داستانی شهید میکائیل مقانلو به قلم علی‎‌الله سلیمی و “صبرانه” زندگی‌نامه داستانی شهید غلامرضا معینی کربکندی به قلم آزاده جعفری، به همت انجمن پیشکسوتان سپاس در روز یک شنبه مورخ ۱۳۹۶/۰۲/۱۷ برگزار گردید.

در این مراسم آزاده جعفری نویسنده کتاب صبرانه در سخنانی بیان کرد: این کتاب روایتگر زندگینامه داستانی شهید غلامرضا معینی کربکندی است و در حقیقت بخشی از آن روایتگر تلاش شیرزنانی است که با صبر و حوصله خود در جهاد همسرانشان شریک بوده‌اند. صبرانه در حقیقت افتخار کاری من است.

در بخش دیگری از این مراسم همسر شهید معینی کربکندی گفت: ‌من سپاسگزارم از دوستانی که این کتاب را به نگارش درآورده‌اند. با توجه به مسئولیتی که همسرم در شرایط مختلف انقلاب و دفاع مقدس داشت متاسفانه نمی‌شود بسیاری از خاطرات را پیرامون فعالیت‌های اطلاعاتی و امنیتی او بیان کنم. در ادامه این مراسم خواهر شهید حسن طاهر نژاد پیرامون کتاب دوم باعنوان «طاهر کردستان» توضیح داد: برادرم چند ویژگی داشت: نخست اینکه روز سی‌ و یکم خرداد ۱۳۳۸ متولد شد و روز سی و یکم خرداد ۵۹ ازدواج کرد. همچنین روز ۳۱ ام خرداد سال ۶۳ به شهادت رسید. او از کودکی با آداب اسلامی پرورش یافت. حرکت‌های انقلابی خود را علیه شاه از ۱۴ سالگی شدت بخشید. او بسیار خوش اخلاق و صبور بود. و افزود: نگارش چنین آثاری برای نسل بعدی ما بسیار تاثیرگذار خواهد بود.

در ادامه همسر شهید میکاییل مقانلو که کتاب «مهمان پاسگاه زید» به این شهید اختصاص دارد گفت: میکاییل به مادرش علاقه زیادی داشت در آن زمان که انقلاب قرار بود به پیروزی برسد همواره این سوال  که معنای پیروزی خون بر شمشیر چیست در ذهنم بود. تا اینکه یک روز از او پرسیدم. از قضا آن روز ۲۲ بهمن بود گفت این معنی اصلی پیروزی خون بر شمشیر است.

در پایان مراسم، رونمایی از این سه عنوان کتاب با حضور خانواده و همرزمان این شهدا برگزار گردید.