وبلاگ

خانهوبلاگ

نقد کتاب «برادر حنیف» یکشنبه ۸ آبان

به همت انجمن پیشکسوتان سپاس برگزار می‌شود:

نشست ادبی ؛ نقد و بررسی کتاب «برادر حنیف» به قلم محمدعلی گودینی

داستان زندگی شهید نبی‌الله شاهمرادی معمار امنیت کردستان

به گزارش روابط عمومی انجمن پیشکسوتان سپاس؛ نشست ادبی نقد و بررسی کتاب «برادر حنیف»با حضور نویسنده کتاب محمدعلی گودینی و منتقد حوزه ادبیات و فرهنگ محمد قاسمی‌پور با اجرای میثم رشیدی برگزار می‌شود.

این نشست در تاریخ یکشنبه هشتم آبان‌‌ماه ۱۴۰۱ در سرای‌کتاب، سالن شهیدعاشورای؛ خانه‌کتاب و ادبیات ایران برگزار می شود. در این نشست همرزمان شهید آقایان بتولی و رستگارپناه و خانواده مکرم این شهید والامقام حضور خواهند داشت.

محمدعلی گودینی در مقدمه این اثر خود می‌گوید: نوشتن از نیروهای امنیتی اطلاعات و عملیات؛ با محدودیت‌های سر راه، در هر موقعیتی، کاری بس دشوار است. گاه نام بردن از شخصیت‌های حقیقی، اصلی و فرعی؛ به ویژه نوشتن از نحوه اجرای عملیات‌ها و اهداف آن خط قرمزهای دارد که دست نویسنده را می بندد.

وی در ادامه مقدمه کتابش اذعان داشت: این‌ها به ویژگی و حساسیت عملیات‌ها، به پیروزی‌ها و شکست‌ها و برخی ملاحظات مرتبط با آن برمی‌گردد. فاش‌کردن دقیق موقعیت‌های جغرافیایی یا زمانی به لحاظ سیاسی، امنیتی و نظامی، حداقل تا سال‌ها، مقدور نیست. این خود، قانون و عرف جهانی دارد. راز مگویی است که در برخی ممالک هرگز افشا نمی شود.

گودینی از دشواری‌های دیگر خلق این اثر می‌گوید: بازتاب محدودیتها؛ معذوریت‌هایی هم دارد که قدرت مانور قلم نویسنده را در چهارچوبی خاص محصور می‌کند. از این رو مؤلف؛ برای ادای حق‌مطلب با تنگناهایی روبه‌رو است و باید از تمام منابع قابل انتشار نهایت بهره را ببرد. شاید بتوان گفت؛ سوژه حکم کوه یخی عظیمی را دارد که تنها بخشی از آن پیداست و قسمت عمده آن در زیر آب مانده است.

بیشتر بخوانید

رمان امنیتی «سیروان» چهارشنبه ۲۰ مهر ماه نقد می‌شود.

با همکاری مجمع ناشران انقلاب اسلامی برگزار می‌شود:

نشست ادبی ؛ نقد و بررسی کتاب ” سیروان ” به قلم مهندس محمدستاری وفایی

کاری از انتشارات انجمن پیشکسوتان سپاس

به گزارش روابط عمومی انجمن پیشکسوتان سپاس؛ نشسـت ادبی نقد و بررسی کتاب رمان امنیتی «سیـروان» با حضور نویسنده کتاب محمد ستاری وفایی و منتقدان حوزه ادبیات و فرهنگ میثم رشیدی، محمدجواد کامور بخشایش و کارشناس مسائل امنیت آقای دکتر حامد نظری برگزار می‌نماید.

این نشست در تاریخ چهارشنبه ۲۰ مهرماه ۱۴۰۱ در سالن سرای اهل قلم، ساعت ۱۰ تا ۱۲ صبح؛ خانه کتاب و ادبیات ایران برگزار می‌شود.

اکرم اسلامی مسئول فرهنگی انجمن پیشکسوتان سپاس در خصوص این اثر فرهنگی اظهار داشت: سیروان، به یک داستان امنیتی مهیج و پر و فراز نشیبی است که نویسنده تلاش کرده مخاطبش را در یک تعقیب و گریز همراه با تردید و شک اعتقادی همراه کند. تا در نهایت با یقین دریابد که خداوند ولی و سرپرست مومنان است و آنها را از ظلمات به سمت نور هدایت می‌کند.

اسلامی در پاسخ به انتخاب نام سیروان برای این داستان خاطر نشان کرد: سیروان یک نام کردی است که شخصیت اصلی داستان، با آن شناخته می‌شود.

«سیروان» از تازه‌های انتشارات انجمن پیشکسوتان سپاس کتابی است که توانسته با بیان شیوا؛ مسائل و بحران منطقه را به خوبی برای نسل جوان ما به نگارش درآورد. کتابی که توانسته شناخت دقیقی از استان‌های غربی کشور و فرهنگ آنجا به نمایش بگذارد. این کتاب به عنوان یکی از آثار ادبی است که می‌تواند در راستای آگاهی‌بخشی و بصیرت‌افزایی جامعه اثر بخش باشد.

 

بیشتر بخوانید

نبویون به آنتن شبکه سه رسیدند.

همزمان با آغاز هفته وحدت؛ 
نبویون به آنتن شبکه سه رسیدند

به گزارش روابط عمومی انجمن پیشکسوتان سپاس؛ مستند «نبویون» پنجشنبه ۱۴ مهرماه ساعت ۱۷:۳۰ از شبکه سوم سیما پخش خواهد شد.

 

مستند نبویون به کارگردانی احسان شادمانی و  تهیه کنندگی انجمن پیشکسوتان سپاس در ۵۲ دقیقه آماده پخش  در ایام هفته وحدت از شبکه سه سیما است.
این مستند از اعزام مدافعان حرم اهل سنت سیستان و بلوچستان به جبهه مقاومت است که در دو مقطع برای دفاع از حریم اهل بیت و مسلمانان راهی سوریه شدند. در سال های اخیر همگان با نام تیپ‌ها و لشگرهای مختلف جهان اسلام از جمله زینبیون، فاطمیون و حیدریون آشنا شدند و کمتر نام تیپ نبویون شنیده شده است.
تیپ نبویون، متشکل از رزمندگان دوران دفاع مقدس استان سیستان و بلوچستان و جوانان حال حاضر اهل سنت و تشیع این استان است که بعد از درخواست‌های مکرر از سردار شهید حاج قاسم سلیمانی مجوز حضور در منطقه را دریافت می‌کنند.
این رزمندگان در دوران دفاع مقدس در قالب لشکر ۴۱ ثارالله به فرماندهی حاج قاسم سلیمانی در عملیات‌های گوناگون از جمله ثامن الائمه، بدر، خیبر، کربلای چهار ، کربلای پنج و محرم حضور داشتند و ارتباط قلبی خاصی با این شهید بزرگوار داشتند.
حضور در حلب و انجام یک عملیات سرنوشت ساز در آذر سال ۱۳۹۴ و تقدیم هشت شهید و تعدادی جانباز و همچنین اعزام مجدد در سال۱۳۹۶ به منطقه تدمر و مبارزه با تروریست‌های تکفیری در کارنامه این تیپ به چشم می‌خورد.
نام شهدای والامقام اهل سنت و شیعه؛ شهید سلمان برجسته، شهید عمر ملازهی، شهید مراد عبداللهی، شهید عبدالحمید سالاری، شهید اصغر بامری، شهید پرویز بامری پور، شهید محسن سجادی و  شهید نظرمحمد بامری در بین رزمندگان تیپ نبویون می‌درخشد که فارغ از مذهب و دسته بندی های مرسوم در سوریه حاضر شدند و از کیان اسلام دفاع کردند.
 
بازنشر در خبرگزاری‌ها: فارس نیوز، تسنیم نیوز، ایکنا، آناپرس

بیشتر بخوانید

طاهر کردستان، را از رادیو نمایش بشنوید.

به سفارش انجمن پیشکسوتان سپاس:

“طاهر کردستان” روایت زندگی شهید والامقام حسن طاهرنژاد را از رادیو نمایش می‌شنویم.

به گزارش روابط عمومی انجمن پیشکسوتان سپاس؛ کتاب صوتی طاهر کردستان برگرفته از روایت زندگی شهید حسن طاهرنژاد از شهدای شاخص اطلاعات و امنیت سپاه پاسداران بزودی از شبکه رادیویی نمایش پخش خواهد شد. این کتاب صوتی به تهیه‌کنندگی محمدامین رهبر با اجرای توانمند مهرداد مهماندوست به سفارش انجمن پیشکسوتان سپاس تولید شده به‌ نمایش گذاشته خواهد شد.      

زمان پخش این مجموعه داستانی از روز شنبه مورخ ۲ مهر الی پنجشنبه ۷ مهر ماه ۱۴۰۱  ساعت ۵:۳۰ و بازپخش آن در ساعت ۱۲:۱۵ از شبکه رادیویی نمایش موج FM(1075)، مگاهرتز پخش خواهد شد.

 پیش از این کتاب  طاهر کردستان با قلم توانای علی الله سلیمی به همت انتشارات انجمن پیشکسوتان سپاس  به رشته تحریر در آمده است .

این کتاب شرحی از هجرت مظلومانه و بی تکلف سربازی است که تکریم حریم والای انسان و تعبد امر ولایت را بر دنیای خویش ترجیح می‌دهد و  در اوج گمنامی  در روزهای شیرین جوانی به درجه رفیع شهادت نائل می‌آید. شهید حسن طاهرنژاد ؛دلیر مرد کردستان؛ از فرماندهان واحد اطلاعات و عملیات قرارگاه حمزه سیدالشهدا (ع) به اذعان همرزمانش بروجردی ثانی بوده است؛ که بسیاری از غائله‌های کردستان پر حادثه نقش آفرینی داشته است.

طاهرنژاد در سال ۱۳۵۸ با توجه به مسائل کردستان و ایجاد جو ناامن از طرف گروهک‌ها به آن منطقه  رفت و در کامیاران به عنوان یکی از اعضای موثر سازمان پیش‌مرگان کرد مسلمان مشغول خدمت شد. پس از آزادی دهگلان به عنوان مسئول سازمان پیش‌مرگان تعین شد و مدتها با همین مسئولیت در خطه کردستان بسر برد و نهایتا در سال ۱۳۵۹ وارد سپاه شد و در واحد اطلاعات مشغول به فعالیت گردید. شجاعت و نترسی از‌ ویژگی های بارزشهید حسن طاهرنژاد بود. وی در عملیات پاکسازی یکی از روستاهای آذربایجان در خرداد۱۳۶۳ به درجه رفیع شهادت نائل آمد.

بیشتر بخوانید

علی اصغر فولادگر

بیشتر بخوانید

یدالله قاسم زاده آسیابسری

بیشتر بخوانید

یاسر طاهری جبلی

بیشتر بخوانید

وحید شیبانی

بیشتر بخوانید

حسین معزغلامی

بیشتر بخوانید

حسین نیک ملکی

بیشتر بخوانید
بارگذاری بیشتر در حال بارگذاری...