وبلاگ

خانهاخبار سپاسمحفل تجلیل از رشادت‌های سردار جاوید­الاثر سید شفیع شفیعی – ۱۹ خرداد ۱۴۰۰

محفل تجلیل از رشادت‌های سردار جاوید­الاثر سید شفیع شفیعی – ۱۹ خرداد ۱۴۰۰

به همت انجمن پیشکسوتان سپاس برگزار شد:

سردار جاویدالاثر سید شفیع شفیعی

به گزارش روابط عمومی انجمن پیشکسوتان سپاس، محفل تجلیل از رشادت‌های سردار جاوید­الاثر سید شفیع شفیعی  روز چهارشنبه ۱۹ خرداد ۱۴۰۰ راس ساعت ۱۵:۰۰ (با  توجه به شرایط پیش آمده کرونا) به صورت مجازی برگزار شد. در این مراسم که در بستر شبکه اجتماعی برگزار شد، اعضای خانواده، دوستان و همرزمان سردار حضور داشتند و به صورت آنلاین برنامه را دنبال می­‌کردند.

در تجلیل از رشادت‌های سردار جاوید­الاثر سید شفیع شفیعی و نقش سازنده وی در جبهه­‌های مقاومت گرچه در بیان و زمان نمی­‌گنجد اما ذکر خاطرات دوستان و خانواده از ویژگی­‌های اخلاقی و روحی سید که به صورت پادکست و کلیپ توسط انجمن تهیه شده­ بود، خالی از لطف نبود. در این گعده دوستانه، هم­ر­زمان وی به نقل از خاطرات پرداختند و با انتشار تصاویر سید شفیع و کلیپ­‌های تهیه شده توسط حاضرین در گروه حضور فعال داشتند.

در پایان محفل نیز حضار ضمن آرزوی سلامتی و بازگشت این فرمانده مقاومت ختم قرآن را قرائت کردند. سیدشفیع شفیعی در چهارم آبان ماه ‌۱۳۴۷ در محلّۀ نوچر شهرستان رودبار چشم به جهان گشود. وی در خانواده مذهبی رشد کرد. تربیتی نشأت گرفته از مکتب قرآنی و حسینی که از مادر آموخته بود و با تمام وجود، آن را در عمل و گفتار به منصه ظهور رسانید. شوخ طبعی، پرهیز از گفتن و شنیدن غیبت، از خصوصیات بارز سیّدشفیع بود. همه همرزمانش اذعان دارند که وی بسیار بااخلاص، صبور، اخلاق‌مدار و صادق بوده است؛ به گونه‌­ای که رفتار وی با مردم، برای آنها بسیار تاثیرگذار بوده است.

فریادرسی و کمک به مظلومان، سیره سید شفیع بود و برایش فرقی نمی‌کرد که کجا خدمت کند. وی جوانی و دوران زندگی‌اش را وقف این کار کرده بود. چه آن زمان که از مردم مظلوم کُرد عراق حمایت می‌کرد و چه در دهه هفتاد که مسئول دفتر کمک‌های بشر دوستانه ایران به بوسنی در شهر بیهاج بود. سید شفیع چندین سال در بیهاج حضور داشت و به مردم مظلوم و مسلمان بوسنی خدمت رسانی می‌کردند.

ایشان طی سال‌های اخیر به عنوان یکی از فرماندهان ارشد سپاه در مناطق مختلف استان حلب و جبهه مقاومت در منطقه حضور داشت. در ۱۷ اردیبهشت ماه سال ۱۳۹۵ در ماموریت مستشاری در سوریه به سر می‌برد و در خانطومان سوریه گرفتار داعش شد و  هنوز هم سرنوشت این فرمانده رشید اسلام و مبارز خستگی ناپذیر نامعلوم است.