امروز
چهارشنبه - ۵ آبان - ۱۴۰۰
مصادف با
20 - ربيع أول - 1443
و
2021 - 27 - Oct
ساعت :

باسمه تعالی

پس از پیروزی انقلاب اسلامی و تأسیس نظام مقدس جمهوری اسلامی، یکی از مهمترین چالش های اساسی آن ایجاد امنیت  بود. تولید، تقویت و استقرار امنیت نیاز به سازمان اطلاعاتی قوی و کارآمدی دارد که در بدو پیروزی انقلاب اسلامی، نظام اسلامی فاقد آن بود.با تأسیس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و  ضرورت حراست، پاسداری و نگهبانی از انقلاب اسلامی ؛ واحد اطلاعات سپاه راه اندازی گردید. زمانی این امر مهم محقق شد که نه تنها مردم بلکه مسئولین وقت نظام اسلامی نیز با توجه به جنایات و بی رحمی های ساواک به هیچ وجه نظر مساعدی نسبت به فعالیت های اطلاعاتی نشان نمی دادند که این امر زحمت و مصائب این پاسداران و سربازان گمنام  امام زمان(عج) را دو چندان مینمود.

انجمن پیشکوتان سپاس نهادي  غير سياسي، غير دولتي و غير انتفاعي است که بعضی از  اهداف آن عبارتند از تکریم و احترام جایگاه شهدا و خانواده آنان؛ تکریم و احترام پیشکسوتان جهاد و شهادت؛ دفاع از كرامت انساني پیشکسوتان جهاد و شهادت ؛ تلاش جهت حفظ و ارتقاء فرهنگ انقلابی- اسلامی و ایثارگری در خانواده پیشکسوتان جهاد و شهادت ؛و  تلاش جهت ارتقاء سطح علمی، فرهنگي، هنري، اجتماعي و اقتصادي پیشکسوتان جهاد و شهادت و خانواده آنان درجامعه. انجمن پیشکسوتان سپاس درسال 1386 راه اندازی شد ولی شروع فعالیت های اجرائی آن به سال 1388 برمی گردد که با برگزاری اولین نشست همدلی پیشکسوتان جهاد و شهادت آغاز گردید.

انجمن پیشکسوتان سپاس برای وصول به اهداف فوق از طریق سياست گذاري، برنامه ريزي و انجام تحقيقات در ارتباط با شهدا ؛ بزرگداشت یاد و خاطره شهدا و تجلیل از خانواده آنان؛ ایجاد اخوت و همدلی بیش از پیش بین پیشکوتان جهاد و شهادت؛ انجام امورانتشاراتی و تولید نرم افزار هاي كامپيوتري درارتباط با شهدا ؛ تولید آثار هنری در ارتباط با شهدا  ؛ و برگزاري آموزشهاي تخصصي و عمومي در راستای اهداف انجمن پیشکسوتان سپاس اقدام می نماید .

بسیار علاقمندیم که پذیرای پیشکسوتان، فرزندان  و خانواده آنان در فعالیت های مختلف انجمن باشیم همچنین سایر علاقمندان را نیز دعوت به همکاری می نماییم.