امروز
شنبه - ۹ مرداد - ۱۴۰۰
مصادف با
21 - ذو الحجة - 1442
و
2021 - 31 - Jul
ساعت :

کشف اسلحه توسط ماموران ژاندارمری چند استان

در تاریخ 21 خرداد 1358، در چند روز گذشته براثر تلاش مأموران ژاندارمری کل کشور در نواحی اصفهان، مرکزی، فارس، هرمزگان، خراسان، مازندران، کرمانشاه و همدان، تعداد 6 قبضه سلاح همراه با 4639 تیر فشنگ کشف شد. سلاح‌‌ها و کالاهای کشف‌شده به مراجع صالحه تحویل گردید.

                                                                                                                 جمهوری اسلامی، ش 11، ص 8

حمله مسلحانه در نقده

در تاریخ 21 خرداد 1358، سه نفر از ساکنان نقده هنگامی‌که با اتومبیل پیکان از ارومیه عازم این شهر بودند مورد حمله مسلحانه عده¬ای ناشناس قرار گرفتند که یکی از آنان به‌نام خسرو افشانی (کارمند بانک کشاورزی نقده) براثر اصابت گلوله مجروح شد و به بیمارستان انتقال یافت. همچنین بهنام زمانی در خیابان دانش نقده مورد اصابت گلوله قرار گرفت و در بیمارستان شیر و خورشید بستری شد.

                                                                                                                                 اطلاعات، ش 15876، ص 3

حمله اشرار به مامورین ژاندارم زاهدان

در تاریخ 21 خرداد 1360، سه نفر از مأمورین ژاندارم پایگاه عملیاتی ریمدان به اسامی گروهبان دوم عیسی پیران قلمه فرزند حاجی، سرباز وظیفه اکبر شیرازی و داوطلب مراد پندر، هنگام عزیمت به پایگاه مذکور واقع در 8 کیلومتری مرز پاکستان، مورد حمله اشرار و ضدانقلابیون قرار گرفتند و به درجه رفیع شهادت نائل آمدند. ناحیه ژاندارمری سیستان و بلوچستان شهادت این سربازان اسلام و میهن عزیز را به امام امت و خانواده‌ی شهدا و مردم شهید پرور زاهدان تبریک و تسلیت می‌گوید.

کیهان، ش 11306، ص 1

حمله به منزل پیشمرگ کرد مسلمان در ارومیه

در تاریخ 21 خرداد 1363، به گزارش سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ارومیه مزدوران حزب منحله دمکرات پریروز در روستای توله از توابع "سیلوانای" ارومیه به منزل مسکونی یکی از پیشمرگان مسلمان کرد حمله کردند و خانه و کاشانه وی را به آتش کشیدند.

کیهان، ش 12181، ،ص 2