امروز
شنبه - ۹ مرداد - ۱۴۰۰
مصادف با
21 - ذو الحجة - 1442
و
2021 - 31 - Jul
ساعت :

انفجار در اداره بندر خرمشهر

در تاریخ 25 خرداد 1358، انفجار مشکوکی در طبقه اول و در قسمت توالت ساختمان اداره بندر خرمشهر رخ داد که براثر این انفجار، دیوارها خراب و تعدادی از شیشه‌های اداره بندر شکست ولی هنوز علت انفجار و اینکه چه ساعتی این شی در محل گذاشته شده مشخص نگردیده. کارشناسان در حال بررسی هستند.

                                                                                                                            کیهان، ش 10734، ص 7

تیراندازی

در تاریخ 25 خرداد 1358، ساعت 12:00 جمعه‌ شب، سرنشینان یک اتومبیل رنجرور در خیابان قزوین به‌سوی پاسداران تیراندازی کردند که 2 نفر از پاسداران مجروح شدند.

                                                                                                                                     اطلاعات، ش 15880، ص 2

پاکسازی منطقه جوانرود

در تاریخ 25 خرداد 1359، در ادامه عملیات پاکسازی منطقه جوانرود، پاسداران مستقر در این بخش در حوالی کانی‌سر، با مهاجمین درگیر شدند و دوازده نفر از مهاجمین کشته و 5 نفر مجروح شدند و به پاسداران هیچ‌گونه آسیبی وارد نیامد.

                                                                                                                                کیهان، ش 11020، ص 1

گروگان گیری ذر ماکو

در تاریخ 25 خرداد 1359، استاندار آذربایجان غربی (حقگو) دیروز در رابطه با گروگان‌گیری چند تن از افراد نیروی انتظامی در ماکو گفت: از سرنوشت سه نفر از گروگان‌ها هیچ‌گونه اطلاع دقیقی در دست نیست ولی عناصر مسلح از هر گروهی که باشند می‌خواهند با دامن زدن به اختلافات گروهی و نژادی مردم زمینه فعالیت ضد انقلاب را وسیع‌تر کنند.

                                                                                                                                                      کیهان، ش 11020، ص آخر

 در تاریخ 25 خرداد 1359، استاندار آذربایجان غربی اعلام کرد: سه تن از نیروهای انتظامی که 3 روز پیش برای انجام مأموریتی به روستای یارین قیر ماکو رفته بودند توسط مهاجمین مسلح به گروگان گرفته شده بودند به شهادت رسیدند.

                                                                                                                                کیهان، ش 11020، ص 9

کشف سلاح در تهران

در تاریخ 25 خرداد 1359، حجت‌الاسلام شیخ صادق خلخالی سرپرست دادگاه مبارزه با مواد مخدر در تماسی با خبرنگار خبرگزاری پارس اعلام کرد؛ توسط پاسداران انقلاب و کمیته‌ها و دیگر ماموران انتظامی دو قبضه اسلحه ژ-3 و 300 عدد فشنگ و دو قبضه اسلحه دو لول و چند عدد نیزه و دشنه و شمشیر از قاچاقچیان گنبد، همدان، سمنان به دست آمد.

                                                                                                                                             کیهان، ش 11020،ص 3

 درگیری در تهران

در تاریخ 25 خرداد 1360، در پی درگیری‌ها و اغتشاشاتی که توسط گروهک‌های ضد انقلاب در چند نقطه شهر رخ داد، عصر دیروز نیز بین کسانی که به طرفداری از رئیس‌جمهور شعار می‌دادند و گروهی از مردم درگیری‌های پراکنده‌ای در چند نقطه تهران روی داد. در این درگیری‌ها که طرفین با سنگ و چوب و چاقو به یکدیگر حمله کردند چند تن مجروح و به بیمارستان‌ها منتقل شدند. از نقاط مختلف تجمع در تهران تعداد کسانی که به هواداری از رئیس‌جمهوری در این درگیری‌ها شرکت داشتند مجموعاً از حدود دو هزار نفر بیشتر نبود.

                                                                                                                                       کیهان، ش 11309، ص 2

حمله به سید احمد خمینی   

در تاریخ 25 خرداد 1361، تروريست‌های مسلح منافقين با چند دست گاه اتومبيل در تقاطع خيابان ظفر - ولی عصر به اتومبيل حجت‌الاسلام سيد احمد خمينی حمله كردند كه خوشبختانه اين توطئه عوامل امريكايی نا كام ماند. هنگامی كه اتومبيل حجت‌الاسلام سيد احمد خمينی از تقاطع خيابان ظفر به ولی عصر مي‌گذشت به وسيله چند دستگاه اتومبيل، تروريست‌های منافق اتومبيل وی را به رگبار بستند. همين گزارش حاكی است كه اين حمله به وسيله تفنگ مسلسل‌های مختلف و نارنجک صورت گرفت. خوشبختانه حجت الاسلام سيد احمد خمينی در اتومبيل نبود، اما اتومبيل خساراتی بر داشته است و در اين حمله دو عابر بي‌گناه مجروح شدند. جريان از سوی مقامات ذی‌صلاح تحت بررسی است و به راننده و سر نشين اتومبيل آسيبي نرسيده است.

                                                                                                                                         کیهان، ش 11309، ص 2